Sichle

Artykuły turystyczne

Sukiennice Kraków – Taras


   Apr 22

Sukiennice Kraków – Taras

Taras na Sukiennicach

Taras na Sukiennicach

Kraków to miasto, które ma wiele atrakcji do zaoferowania. Jedno z najsłynniejszych miejsc to Rynek Główny. Centralną część Rynku zajmują Sukiennice. Inne równie ważne obiekty to Bazylika Mariacka ze słynną Wieżą Mariacką, z której rozlega się Hejnał, Ratusz, słynny pomnik Adama Mickiewicza, czy też niepozorna Studzienka im. Walentego Badylaka. Jednakże jedna ze znajomych osób poleciła mi taras na Sukiennicach.

Ostatnio głośno było o Sukiennicach w związku z prowadzonymi pracami w podziemiach Rynku Głównego. Obecnie możliwe jest zwiedzanie podziemi, do których wejście znajduje się w Sukiennicach. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że za niewielką opłatą (1 zł ulgowy, 2 zł normalny) lub też nawet za darmo (np. w niedzielę) można wejść na taras na Sukiennicach i obejrzeć krakowski rynek z innej perspektywy (piękne panoramy).

Wieżyczka z kapsułą czasu

Wieżyczka z kapsułą czasu

Taras podzielony jest na dwie części, obie są po stronie Wieży Mariackiej. Jedna z części jest pusta i doskonale nadaje się do oglądania Rynku Głównego z góry, typowy taras widokowy. Druga, to część dla koneserów, spragnionych, potrzebujących chwili wytchnienia lub szukających urokliwego zakątka na romantyczne chwile. Znajduje się tam restauracja (zniżki z biletem wstępu) i rozłożone są stoliki z wygodnymi krzesłami. Niewielki, ale istotny szczegół, to wysokość tych krzeseł. Polecam te wyższe – więcej widać.

Z tarasu można gołym okiem przyglądnąć się różnym detalom, w tym podziwiać rzeźby ozdabiające górną część Sukiennic. Warto zwrócić uwagę uwagę na jedną z kilku wieżyczek, znajdującą sie na środku, której zwieńczeniem jest kula z umieszczoną w środku kapsułą czasu (otwierana raz na 100 lat, niedawno ponownie zamknięta).

Spokojną kawę w kameralnej restrauracji umili hejnalista z Wieży Mariackiej (pomacha ręką z okna po zakończeniu Hejnału) oraz uliczni artyści.

Kościół Mariacki - widok z Sukiennic

Kościół Mariacki - widok z Sukiennic

Możesz śledzić odpowiedzi dzięki: RSS 2.0 feed. Możesz skomentować, lub wysłać trackback z twojej strony.

Jeden komentarz

  1. Tater says:

    Kraków jest chyba najpiękniejszym polskim miastem, a czasem nawet widać z Krakowa Tatry.

Zostaw odpowiedź