Sichle

Artykuły turystyczne

Jan Paweł II pod Tatrami


   Apr 02

Jan Paweł II pod Tatrami

Osoba Jana Pawła II była, jest i będzie pod Tatrami. Pozostała w sercach i pamięci mieszkających tam ludzi. Pamiętają zarówno te chwile kiedy to On był pod Tatrami, lecz również te chwile kiedy to oni byli u Niego.

W niektórych domach mieszkańców Murzasichla można spotkać zdjęcia oprawione w ramkę i powieszone na honorowym miejscu. Zdjęcia te upamiętniają ich wizytę na audiencji osobistej u Ojca Świętego Jana Pawła II. Widać na nich uśmiechnięte, wzruszone, zalane łzami twarze tuż obok postaci Jana Pawła II. Podczas wizyty otrzymywali od Ojca Świętego różaniec. Opowiadali później o tej wizycie innym, m.in. mnie, ze wzruszeniem, jako o wydarzeniu ważnym w ich życiu.

W albumach mieszkańców Murzasichla znaleźć można również zdjęcia upamiętniające wizyty Jana Pawła II w Polsce. Zdjęcia z Zakopanego, Ludźmierza, Nowego Targu, Krzeptówek, Krakowa, być może z Wiktorówek czy też z Morskiego Oka. Te miejsca odwiedził Jan Paweł II. Ja pamiętam wizytę w 1996 roku w Zakopanem, w Ludźmierzu i jedną z wizyt na Błoniach Krakowskich.

W Zakopanem miał miejsce hołd górali, w Ludźmierzu Jan Paweł II jeszcze zanim został papieżem złapał berło Matki Bożej. Na wizytę w Nowym Targu ludzie wywalczyli sobie wolne. Jednak Jan Paweł II bywał pod Tatrami nie tylko jako papież, lecz również wcześniej. Wiele miejsc po dziś dzień nosi ślady Jego obecności.

6 lat temu zmarł Jan Paweł II, 6 lat temu brał ślub mój brat, 6 lat temu i 1 dzień – 1 kwietnia, urodził się chłopiec, mój chrześniak. Ktoś umiera, ktoś się rodzi, taka już jest kolej życia. Pozostaje mi spojrzeć w album ze zdjęciami analogowymi. Pozostaje mi sięgnąć do nauki Jana Pawła II. Pozostaje mi wzruszyć się pięknem gór…

Możesz śledzić odpowiedzi dzięki: RSS 2.0 feed. Możesz skomentować, lub wysłać trackback z twojej strony.

Zostaw odpowiedź