Sichle

Artykuły turystyczne

Stacja narciarska Ski Bachledova


   Feb 21

Stacja narciarska Ski Bachledova

Bachledova Ski trasy narciarskie

Bachledova Ski trasy narciarskie

Podobnie jak stacja narciarska w Jurgowie, Bachledova jest położona w pobliżu granicy polsko-słowackiej między Ździarem, a Jezerskiem (w pobliżu Spiskiej Starej Wsi) w Dolinie Bachledovej na Słowacji. Miejsce to ma do zaoferowania o wiele więcej niż wyciąg narciarski.

Kompleks ma do zaoferowania aż 15 różnych tras przy czym tylko 2 oświetlone wyciągi orczykowe. Jeśli chodzi o wyciągi krzesełkowe to mamy do dyspozycji dwa, jeden 3 osobowy w stronę Doliny Bachledowej (trasy niebieskiej), drugi 4 osobowy w stronę Jezerska (do wyboru trasy niebieska, czarno-czerwona, czerwono-niebieska). Oto trasy zjazdowe:

Nazwa Trudność Elewacja Długość
1 Bachledka I. 255 m 1830 m
2 Lendacka 255 m 1950 m
3 Slalomák 310 m 950 m
4 Majstrák 310 m 1140 m
5 Efka I. 205 m 610 m
6 Efka II. 205 m 630 m
7 Hrebeň 180 m 800 m
8 Chata I. 65 m 460 m
9 Chata II. 65 m 480 m
10 Bachledka II. 45 m 270 m
11 Deny I. 140 m 900 m
12 Deny II. 130 m 500 m
13 Deny III. 130 m 550 m

Trasy dobrze przygotowane o różnym stopniu trudności, jednakże niebieskie trasy w stronę Doliny Bachledovej mają bardzo długie prawie płaskie odcinki zjazdów. Dużym atutem jest dużo mniejszy ruch niż na polskich wyciągach w godzinach szczytu. Minusem jest cena za sprzęt, wyciąg jest w porównywalnych cenach jak w Polsce lub odrobinę droższy, w zależności od sezonu. Ciekawostką, którą można tam spotkać są specjalne wyciągi dla dzieci i mocno początkujących w postaci taśmy wyciągającej w górę (jest również specjalny tor ze specjalną trawą do zjazdu). Oprócz tego jest pełne zaplecze gastronomiczne, możliwości zabawy dla dzieci (np. iglo), kącik, w którym możemy podregulować nasze narty lub spotkać się (ze śrubokrętami – tego nie widziałam w Polsce), a także dla tych co wolą się pomęczyć, trasy biegowe. Do wyboru mamy 3 trasy biegowe. Osobiście sprawdziłam trasę idącą ze szczytu, gdzie wjeżdża wyciąg w kierunku Magurki. Trasa o długości kilku kilometrów z delikatnymi różnicami wzniesień (około 2 godzin w obie strony). Możemy więc przy okazji przemierzyć na nartach Spiską Magurę.

Nie można również zapomnieć o tych, którzy wybierają się tam latem. Zastaniemy tam dobrze oznaczone piesze szlaki turystyczne (ilość kilometrów, czas i miejsce dokąd prowadzi) TANAP, a także dużą ilość szlaków rowerowych, które przecinają się tu i ówdzie.

Strona stacji narciarskiej http://www.skibachledova.sk/.

Podobne wpisy:

  1. Stacja narciarska w Jurgowie
  2. Wyciąg krzesełkowy czy orczyk?

Możesz śledzić odpowiedzi dzięki: RSS 2.0 feed. Możesz skomentować, lub wysłać trackback z twojej strony.

Zostaw odpowiedź